شاخص فرابورس رکورد زد
بانکداری 24:شاخص کل فرابورس در آخرین روز کاری هفته منتهی به ۲۴ آذرماه با ۱۱ پله صعود، سقف جدیدی را به ثبت رساند و تحت تاثیر مثبت سه نماد «مارون»، «هرمز» و «ذوب» با سبزپوشی در ارتفاع ۱۰۴۲ واحدی قرار گرفت.
 صعود تاریخی شاخص بورس
بانکداری 24:رشد ۶۵۴ واحدی شاخص کل بورس و رسیدن به کانال ۹۳ هزار واحدی امروز یک تاریخ سازی دیگر را از سوی سهامداران در تالار شیشه ای در عمر پنجاه ساله بازار سهام رقم زد.
  شاخص بورس آسیا تقویت شد
بانکداری 24:شاخص بورس کشورهای آسیایی با یک دهم درصد افزایش شروع به کار کرد؛ در حالی که دلار با روند منفی در برابر ارزهای اصلی مواجه شد.
 شاخص بورس در قله 92 هزار واحدی
بانکداری 24:در چهارمین روز معاملات بورس تهران در این هفته شاخص کل در روندی کم‌سابقه بیش از ۱۰۰۰ واحد رشد کرد و توانست سقف کانال ۹۱ واحدی را بشکند و از نیمه کانال ۹۲ واحدی هم بالا رود. در این روز فلزات اساسی، فرآورده‌های نفتی و محصولات شیمیایی یکدست رشد کردند، اما خودرویی‌ها برخلاف جریان کلی بازار با افت مواجه شدند.
  شاخص بورس آسیا پایین آمد
بانکداری 24:شاخص بورس کشورهای آسیایی پس از سه جلسه سوددهی، با روند منفی روبرو شد و طلا هم با افت ارزش شروع به کار کرد.
 میدان‌داری حقیقی‌ها در معاملات بورس
بانکداری 24:هر چند سهم حقیقی ها در هشت ماهه ابتدای سال از خرید های بازار سرمایه ۵۱ درصد و حقوقی ها ۴۹ درصد بوده اما در مقابل سهم حقیقی ها در فروش ۵۳ درصد و حقوقی ها ۴۷ درصد بوده است.
  شاخص بورس آسیا جهش زد
بانکداری 24:شاخص بورس کشورهای آسیایی در روز دوشنبه با ۴ دهم درصد سیر صعودی شروع بکار کرد؛ ضمن اینکه بیت کوین هم در معاملات آتی در آمریکا فعالیت خود را آغاز کرد.
  حذف سفارش‌های فعال در سامانه معاملات بورس
بانکداری 24:مدیر عملیات بورس تهران از حذف همه سفارش های خرید و فروش سهام در سامانه معاملات بورس خبر داد.
 خداحافظی شرکت پپسی از بورس نیویورک
بانکداری 24:شرکت پپسی در آخرین روز معاملاتی اعلام کرد که تصمیم دارد سهام خود را از بورس نیویورک خارج کرده و به بورس نزدک مهاجرت کند.
 نحوه شکایت سهامداران از کارشناسان رسمی
بانکداری 24:عضو کانون کارشناسان رسمی دادگستری با بیان اینکه می‌توان از گزارش‌ کارشناسان رسمی نسبت به ارزش‌گذاری اموال و سهام شکایت و آن را نقض کرد، گفت: هر سهامدار می‌تواند بابت مخدوش بودن گزارش کارشناس رسمی به دادسرای انتظامی شکایت کند.
 افزایش ۲۹۰ درصدی ارزش معاملات بازار بدهی
بانکداری 24:شاخص کل در پایان معاملات هفته منتهی به ۱۴ آذر ماه ۹۶ نسبت به هفته قبل از آن، با ۰.۱ درصد کاهش روبرو شد.
 افت معاملات اوراق بدهی در آبان ماه بورس
بانکداری 24:تعداد ۶ میلیون برگه اوراق بدهی در آبان امسال به ارزش ۵ هزار میلیارد ریال در بورس داد و ستد شده که نسبت به آبان سال گذشته ۵۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
 جدال عرضه و تقاضا در قله بورس
بانکداری 24:شاخص کل بورس تهران معاملات روز گذشته را با افت اندک ۱۵ واحدی به پایان رساند. در این میان نوسانات شاخص کل طی معاملات دیروز قابل توجه بود. در حالی‌که این نماگر از ابتدای معاملات افت اندکی را با نوسان نمادهای پالایشی در مدار منفی تجربه کرد در ادامه‌ اما افزایش تقاضا شاخص کل را در مسیر صعودی قرار داد و بار دیگر دماسنج بازار سهام به ارتفاع ۹۱ هزار واحدی رسید. افزایش تقاضا در نمادهای فلزی کاملا محسوس بود و به دنبال آن، «فملی» در صدر نمادها با بیشترین اثر مثبت بر شاخص قرار گرفت.
  شاخص بورس آسیا سقوط کرد
بانکداری 24:شاخص بورس کشورهای آسیایی به کمترین سطح خود در تقریبا یک ماه اخیر رسید؛ در حالیکه ارزش دلار در برابر ارزهای اصلی جهان منجر به روند نزولی قیمت طلا شد.
 رشد سهام خودرویی‌ها
بانکداری 24:در دومین روز معاملات بورس تهران در این هفته روند قیمتی سهم‌ها در گروه‌های فلزات اساسی و نفت عموما کاهشی بود، اما خودرویی‌ها توانستند روند رو به رشدی را تجربه کنند.
 مزایای سرمایه‌گذاری در بورس نسبت به سایر بازارها
بانکداری 24:یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری در بورس نسبت به بازارهای دیگر دارای مزیت‌هایی است، به تازه‌واردان بورس توصیه کرد به دور از تحلیل، اقدام به خرید و فروش سهام نکنند.
 افزایش ۱۴۴ واحدی شاخص بورس
بانکداری 24:معاملات تالار شیشه ای در اولین روز هفته با افزایش ۱۴۴ واحدی شاخص و رسیدن نماگر به ۹۱ هزار و ۲۹۶ واحد به پایان رسید.
  تعادل حقیقی و حقوقی ها در خرید و فروش سهام
بانکداری 24:روند معاملات نرمال به تفیک دو گروه حقیقی و حقوقی برای دوره مالی آبان ماه سال ۹۵ از سوی بورس تهران اعلام شد.
 افزایش زیان انباشته بانک صادرات در بورس
بانکداری 24:ارزش سهام بانک‌ها از شهریور پارسال تاکنون ۹ هزار و ۳۷۳ میلیارد تومان معادل ۲۰ درصد افت کرده و این صنعت اکنون تنها صنعت زیان‌ده بازار سهام است.
 عصر جدید رونق در بورس تهران
بانکداری 24: بازار سهام در هفته گذشته پس از قریب چهار سال سیر شاخص در زیر سقف ۸۹ هزار و۵۰۰ واحدی، شاهد تشدید موج صعودی و عبور قاطع از رکورد قبلی بود تا با ورود به کانال ۹۱ هزار واحدی، دوران جدیدی در حیات بورس تهران آغاز شود.
logo-samandehi .کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بانکداری ۲۴ می باشد
Copyright © 2016 bankdari24.ir. All rights reserved