بزنگاه نوسان در بورس
بانکداری 24:هفته جاری بورس با فروکش ریسک‌های سیاسی همراه بود. موضوعی که رشد ممتد نماگر این بازار را رقم زد. در این شرایط مهم‌ترین عاملی که می‌تواند روند بورس را تحت‌تاثیر قرار دهد، ترافیک انتشار گزارش‌های شش‌ماهه شرکت‌ها است. گزارش‌هایی که همواره در آخرین روزهای مهلت قانونی خود منتشر می‌شوند. بنابراین طی روز‌های ابتدایی هفته آتی، هر گونه انحراف در گزارش‌ها نسبت به انتظارات بازار می‌تواند سبب ایجاد نوسان در گروه‌های مختلف بورس تهران شود.
 شاخص بورس آسیا بار دیگر جهش زد
بانکداری 24:شاخص بورس کشورهای آسیایی در روز پنج شنبه به تقریبا بیشترین سطح خود در ۱۰ سال گذشته رسید و دلار هم بالاترین شاخص خود در ۲ ماه اخیر را تجربه کرد.
 کوچکترین سهامداران بازار سرمایه معرفی شدند
بانکداری 24:مدیریت امور ناشران شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، فهرست کوچکترین سهامداران بازار سرمایه را تا پایان شهریور ۹۶ منتشر کرد.
 صندوق دلاری در راه بورس
بانکداری 24:با توافق سازمان بورس اوراق بهادار و معاونت ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، به زودی بازار صندوق ارزی راه‌اندازی می‌شود.
 شاخص کل بورس ۱۰۸ واحد تقویت شد
بانکداری 24:شاخص کل بورس در پایان معاملات چهارشنبه ۲۶ مهر ۹۶ با ۱۰۸ واحد رشد به ۸۵ هزار و ۷۶۸ واحد رسید.
  آخرین مهلت تسویه مانده بدهی اقساط سهام عدالت
بانکداری 24:در صورتی که مانده بدهی اقساط سهام عدالت تا پایان مهرماه تسویه نشود، مشمولان طرح سهام عدالت مالک آن نخواهند بود.
 شاخص بورس در آغاز معاملات قد کشید
بانکداری 24:شاخص بورس و اوراق بهادار در آغاز معاملات با رشد ۵۸.۷۵ واحدی به پله ۸۵ هزار و ۶۶۶ واحدی رسید.
 صعود بورس با موتور جهانی
بانکداری 24:شاخص کل بورس تهران روز گذشته تحت‌تاثیر رشد قیمت‌ها در بازارهای جهانی با رشد ۱۹۶واحدی به رقم ۸۵هزار و ۵۹۱واحدی رسید.
 عیار جذابیت در بورس تهران
بانکداری 24:از ابتدای هفته تاکنون شاخص سهام حدود ۸۴۷ واحد صعود کرده است. روندی که دیروز نیز با آغاز به کار بازارهای جهانی و جهش قیمت کالاها تقویت شد. این در حالی است که آخرین روزهای مهرماه با ترافیک گزارش‌های جدید پیش‌بینی سود شرکت‌ها همراه است.
 شاخص بورس آسیا رکورددار یک دهه اخیر شد
بانکداری 24:شاخص بورس کشورهای آسیای به بیشترین رقم از سال ۲۰۰۷ میلادی به بعد رسید؛ اما یورو در مقابل دلار ۲ دهم درصد سیر نزولی گرفت.
 بورس عربستان کم بازده‌ترین در بین بورس‌های بین‌المللی
بانکداری 24:شاخص بورس عربستان با افت 3.7 درصدی در هفته گذشته کمترین بازدهی را در بین بورس‌های بین‌المللی به خود اختصاص داد.
 سرمایه‌گذاران خارجی در راه بازار سرمایه ایران
بانکداری 24:مشاور رییس سازمان بورس گفت: نهم آبان ماه سال جاری، سازمان بورس و اوراق بهادار میزبان ۴۵ مقام ارشد سیاسی و اقتصادی از ۱۶ کشور جهان است.
 ثبات در قیمت اوراق تسهیلات مسکن
بانکداری 24:قیمت اوراق تسهیلات مسکن در این روزها چندان نوسان قابل توجهی نداشته و در حال حاضر حداکثر قیمت هر برگ از این اوراق کمی بیشتر از ۷۸ هزار تومان است.
 چراغ سبز بورس به سرمایه‌گذاران
بانکداری 24:عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به بی اعتنایی بازار سرمایه به اظهارات روز گذشته ترامپ، از حمایت مجلس نسبت به تقویت بازار سرمایه خبر داد.
 قفل نامرئی رونق سهام
بانکداری 24: آخرین آمار منتشر شده از سهام شناور آزاد شرکت‌های فرابورسی روی سامانه کدال حکایت از این واقعیت دارد که مالکیت بخش عمده‌ای از سهام شرکت‌های پذیرفته شده در این بازار، در اختیار سهامداران عمده یا فعالان حقوقی دولتی و شبه دولتی (تامین اجتماعی، سهام عدالت، صندوق‌های بازنشستگی، بیمه‌ها و...) است.
 ثبت رکورد در معاملات آتی سکه بورس کالا
بانکداری 24:حجم معاملات آتی سکه طی هفته گذشته در بورس کالای ایران با افزایش به ۱۶۰ هزار و ۱۳۴ قرارداد و ارزش آن نیز به ۲۳ هزار و ۴۱۶ میلیارد ریال رسید.
حمایت بانکداران از بازار سرمایه؛ جلسه رییس سازمان بورس با مدیران ۷ بانک بزرگ برگزار شد
بانکداری 24:صبح امروز جلسه‌ای با حضور رییس سازمان بورس، معاون بانکی وزیر اقتصاد، مدیران عامل ۷ بانک بزرگ و مدیر صندوق یکم کارگزاری بانک کشاورزی برای ادامه حمایت از بانک‌ها از بازار سرمایه برگزار شد.
 پاسخ سرد بورس به اظهارات ترامپ
بانکداری 24:شاخص کل بورس در واکنش به سخنان شب گذشته ترامپ درباره برجام روند مثبتی را در پیش گرفت و صعودی شد.
 حمایت از سهامداران با اصلاح یک دستورالعمل قدیمی
بانکداری 24:سازمان بورس در حالی با تایید وزارت اقتصاد دستورالعمل اصلاحی شیوه توقف و بازگشایی نمادهارا مصوب کرد که با این اصلاحیه حداکثر زمان پیش بینی شده برای توقف نمادها ۲۰ روز تعیین شد.
 رشد کم رمق شاخص بورس
بانکداری 24:شاخص کل بورس و اوراق بهادار تهران در جریان معاملات آخرین روز معاملاتی هفته جاری بازار سرمایه به رشد کم رمق ۹ واحد بسنده کرد.
logo-samandehi .کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بانکداری ۲۴ می باشد
Copyright © 2016 bankdari24.ir. All rights reserved