شاخص بورس تهران در آخرین روز کاری هفته
بانکداری 24: معامله‌گران بازار سهام امروز نظاره‌گر تقویت تقاضا در گروه معدنی‌ها و فولادی‌ها با تحرک سهامداران اغلب حقوقی بود. بازاری که امروز ترجیح می‌داد برای نوسان‌گیری نیم‌نگاهی به قندی‌ها و دارویی‌ها داشته باشد.
 رشد۵۷ واحدی شاخص در بازار سهام
بانکداری 24: شاخص بورس و اوراق بهادار بورس تهران در آغاز معاملات روز جاری با رشد ۵۷.۳۲ واحدی به پله ۷۹ هزار و ۳۳۷ واحد رسید.
 افت بازارهای بورس آسیا
بانکداری 24: بازارهای بورس آسیا در روز چهارشنبه در پی ریزش بورس آمریکا به دلیل نگرانی از برنامه های اقتصادی دونالد ترامپ، افت کردند.
 تقویت نقدینگی در بورس با کمک صندوق‌ها
بانکداری 24: یک کارشناس بازار سرمایه گفت: یکی از نیازهای اصلی بازار سهام در شرایط کنونی ورود نقدینگی جدید است که با الزام صندوق‌ها به سرمایه‌گذاری این موضوع نمود بیشتری پیدا می‌کند.
 صعود ۲۰۸ واحدی شاخص کل بورس
بانکداری 24: امروز دماسنج بازار سرمایه ۲۰۸ واحد رشد کرد و به رقم ۷۹ هزار و ۲۹۳ واحدی رسید. حجم معاملات نیز نسبت به روز گذشته مقدار بیشتری را نشان می‌دهد همچنین آیفکس امروز توانست ۳.۵ واحد رشد کند.
 بورس به استقبال انتخابات رفت
بانکداری 24: یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به ورود نقدینگی به تالار شیشه ای گفت: حدود چهار ماه دیگر انتخابات حساس ریاست جمهوری در کشور برگزار خواهد شد و این مهم توانسته مجددا همانند سال‌های گذشته باعث امیدواری به بورس شود و کور سوی امیدی به بازار تزریق کند.
 الزام ارسال اطلاعات شرکتها اقتصادی به بورس
بانکداری 24: سازمان بورس و اوراق بهادار با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: همه شرکتها و نهادهای نظامی و خیریه ها، موظف به ارایه اطلاعات خود به سازمان بورس و اوراق بهادار هستند.
 اعلام اسامی سهامدارترین شرکتهای بورس
بانکداری 24: اسامی بزرگترین شرکتهای بورسی و فرابورسی از نظر تعداد سهامدار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) اعلام شد که بر این اساس سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران با ۲۴۱ هزار و ۱۱۴ سهامدار در پایان آذر ماه امسال در صدر بزرگترین شرکت بورسی از نظر تعداد سهامدار ایستاد.
 بازارهای بورس آسیا افت کردند
بانکداری 24: بازارهای بورس آسیا در روز دوشنبه در حالی افت کردند که بورس نیکی ژاپن به دلیل تقویت ارزش ین، بیشترین افت را در این میان داشت.
 الگوی جهانی کارگردانی سهام
بانکداری 24: یکی از روش‌های متداول‌ افزایش نقدشوندگی و کاهش نوسان‌پذیری قیمت سهام در بازارهای مالی، استفاده از سازوکارهای بازارگردانی است. بازارگردانی در تعریف عمومی به فعالیتی اطلاق می‌شود که بر اساس آن مظنه‌های پیشنهادی خرید و فروش بازارگردان با هدف بهبود نقدشوندگی ابزارهای مالی در دو سوی عرضه‌ و تقاضا قرار می‌گیرد.
 شاخص بورس کانال ۷۹ هزار واحدی را رد کرد
بانکداری 24: در معاملات دومین روز بورس اوراق بهادار تهران دماسنج بازار سرمایه توانست پس از ۱۹۷ واحد رشد بار دیگر کانال ۷۹ هزار واحدی را رد کند، اما شاخص فرابورس ایران ۲.۵ واحد افت کرد و به رقم ۸۲۶.۵ رسید.
 دو محرک فرا‌مرزی صعود بورس
بانکداری 24: بورس تهران طی معاملات روز گذشته با سبزپوشی شاخص به‌کار خود پایان داد و بیشترین رشد شاخص سهام در یک ماه اخیر رقم خورد. نماگر بازار سهام در حالی طی اولین روز هفته به سطح 79هزار واحد نزدیک شد که شاخص کل هم‌وزن نیز با روند صعودی همراه بود.
 چراغ سبز بورس روشن شد
بانکداری 24: شاخص بورس و اوراق بهادار بورس تهران در آغاز معاملات روز جاری با رشد ۱۶۳.۶۱ واحدی به پله ۷۸ هزار و ۷۸۵ واحد رسید.
 رمز برندگان در بورس
بانکداری 24: فعالان بازار سهام همواره به دنبال کسب درآمد پایدار هستند. بررسی‌ها حاکی از آن است که رمز ماندگاری در بازار سرمایه، توجه به اخبار و تحلیل‌هایی است که معتبر و موثق باشند.
 بروزرسانی سامانه معاملات بورس
بانکداری 24: رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به دغدغه فعالان بازار سرمایه در بروز اختلالات سامانه معاملات گفت: "بوک بیلدینگ" در بورس عملیاتی شد.
 انجام دو عرضه اولیه در فرابورس
بانکداری 24: بیش از هزار میلیارد ریال سهام در صنایع فرابورس ایران معامله و دو عرضه اولیه نیز به روش ثبت سفارش صورت گرفت.
 روزهای خوب در انتظار بازار سرمایه
بانکداری 24: مدیر امور اعضای کانون کارگزاران گفت: با وجود آنکه بالاترین رشد بورس در ۱۷ آذرماه امسال بود، اما پیش بینی می شود در ماه های آتی شرایط بازار سرمایه بهبود یابد.
 وجه مثبت دوره اصلاحیه بورس
بانکداری 24: بازار سهام در هفته جاری روند کم رمق و ضعیف خود را ادامه داد و با ثبت ارزش معاملات خرد در محدوده 100میلیارد‌تومانی و افت نیم درصدی شاخص، کماکان فاصله زیاد خود را با روزهای رونق حفظ کرد.
 افت 8/ 1 درصدی فرابورس
بانکداری 24: فرابورس در روز گذشته نتوانست افت ثبت‌شده در مابقی روزهای هفته‌جاری را جبران کند و به این ترتیب زیان هفتگی فرابورس به 8/ 1 درصد رسید. فرابورس ایران روز گذشته با رشد 4/ 0 درصدی به معاملات خود پایان داد تا به این ترتیب زیان این بازار از ابتدای دی ماه تاکنون به 3/ 4 درصد محدود شود.
 شاخص وارد کانال ۷۸ هزار واحدی شد
بانکداری 24: شاخص بورس و اوراق بهادار بورس تهران در آغاز معاملات با کاهش ۱۵.۹ واحدی به پله ۷۸ هزار و ۵۹۴ واحد رسید.
logo-samandehi .کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بانکداری ۲۴ می باشد
Copyright © 2016 bankdari24.ir. All rights reserved