09:39 | 1395/10/09
تمرکز فعالیت های بانکی کوثر بر تلفن همراه
بانکداری 24: تمام فعالیت های بانکی کوثر بر تلفن همراه متمرکز می شود.
به گزارش بانکداری 24، دکتر عیسی رضایی در جمع نمایندگان رسانه های گروهی گفت: یک شعار محوری که در مجموعه کوثر طراحی شده است این است که طی۲ سال آینده، شعار "آینده از آن ماست" به شعار "آینده در دستان من است" تبدیل شود. به عبارت دیگر تمام فعالیت های بانکی موسسه کوثر باید بر تلفن همراه متمرکز شود.

رهبر کارآفرین اقتصادی کشور درخصوص زمان تبدیل شدن موسسه کوثر به بانک اظهار داشت: کوثرآمادگی لازم برای تبدیل به بانک شدن را دارد اما تنها موسسه در این فرآیند تصمیم گیرنده نمی باشد. در حال حاضر سیاست بانک مرکزی این است که برخی از بانک هایی که دارای ناهنجاری هستند را سامان دهد. لذا چشم انداز بانک مرکزی در ساماندهی بانک ها و موسسات اعتباری تاثیر گذار است و ما نیز به سهم خود پیگیر هستیم.

به اعتقاد وی؛ فعالیت کوثر با عنوان"بانک کوثر" در یک بازه زمانی مشخصی حل خواهد شد ودر این مسیر بانک مرکزی به عنوان یک نهاد بالادستی تصمیم گیرنده نهایی است.

با کاهش نرخ سود خروج نقدینگی داشتیم

مدیر پژوهشی منتخب نظام بانکی همچنین در خصوص کاهش منابع موسسه حاصل از نرخ سود تصریح کرد: با رعایت نرخ های بانک مرکزی از خرداد تا آبان ماه سال جاری بالغ بر ۱۴۰۰ میلیارد تومان خروج نقدینگی داشته ایم. طی این فرآیند با بکارگیری ابزارهایی مانند صندوق کوثر یکم و اقداماتی از روند خروج منابع جلوگیری شد. البته تا حدودی بانک مرکزی هم در این مسئله به موسسه اعتباری کوثر کمک کرد.

وی در بخش دیگیری از سخنان خود گفت: موسسه اعتباری کوثر در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و حمایت از سیاست های دولت تدبیر و امید در حفاظت از محیط زیست نسبت به تامین مالی تجهیزات حفاظتی و اطفای حریق مورد نیاز برای حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی کشور نموده است. طبق تفاهم نامه منعقده سازمان برنامه و بودجه وظیفه راهبری و تضمین اصل و فرع تسهیلات و نظارت بر حسن اجرای کار را برعهده دارد.

دکتر رضایی در خصوص امضاء تفاهم نامه تامین تجهیزات حفاظتی و اطفای حریق مورد نیاز برای حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی کشور با استفاده از ظرفیت صنایع دفاعی کشور اظهار داشت: هدف از انعقاد این تفاهم نامه افزایش تولیدات دفاعی و تامین تجهیزات و بکارگیری فناوری های نوین برای چهار گروه محیط بانان،جنگل بانان، یگان های گشت دریایی و تامین آب شرب جامعه عشایری است. در این راستا میزان تسهیلات پرداختی به سازمان جنگل ها و مراتع، سازمان حفاظت از محیط زیست، سازمان شیلات و سازمان امور عشایر ایران مجموعا 225 میلیارد تومان می باشد.

تفاهم نامه اقتصادی کوثر با ۳ باشگاه لیگ برتری فوتبال

دکتر رضایی در ادامه نشست خبری با اشاره به امضای تفاهم نامه موسسه با سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و تراکتور سازی اظهار داشت: تاکنون ۵۰ هزار هوادار پرسپولیس،۴۰ هزار هوادار استقلال و ۳۰ هزار هوادار تراکتور نسبت به افتتاح کوثر کارت در 350 شعبه موسسه اعتباری کوثر اقدام کرده اند.

مدیرعامل موسسه اعتباری کوثر تصریح کرد: قرارداد سه باشگاه پرطرفدار استقلال، پرسپولیس و تراکتور با موسسه کوثر ۵ساله است . کوثر کارت این امکان را به هواداران محترم می دهد که با انجام هر تراکنش اعم از واریز و پرداخت، ضمن بهره‌مندی از مزایای این طرح از باشگاه مورد علاقه خود حمایت کنند.

وی با اشاره به اینکه درصدی از سود تراکنش‌های انجام شده توسط هواداران به حساب سه باشگاه واریز می‌شود، اذعان داشت: هم‌اکنون به کمک پیاده سازی طرح کوثر کارت، این باشگاه‌ها تنگنای مالی کمتری دارند.

دکتر رضایی در خصوص انگیزه پیاده سازی این طرح نیز گفت: هدف اصلی نشاط اجتماعی از طریق حمایت از باشگاه بود و نیل به این هدف نیازمند منابع مالی و حمایت هواداران باشگاه ها است.

مدیرعامل موسسه کوثر افزود: تیم ملی فوتسال بانوان به عنوان چهارمین مورد برای حمایت توسط موسسه کوثر انتخاب شده و قرار است به زودی کارت هواداری این ورزش نیز در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

نایب رئیس هیئت مدیره موسسه اعتباری کوثر در بخش دیگری از سخنان خود به فروش یکی از نیروگاه های در اختیار موسسه طی سال جاری اشاره کرد و گفت: جهت واگذاری نیروگاه بعدی در سال جاری هم برنامه ریزی کرده ایم که اگرآن هم فروخته شود، دارایی مازاد چندانی در موسسه نداریم.

دکتر رضایی اظهار داشت: باید به مرور خود را به استانداردهای مدنظر بانک مرکزی برسانیم و اگر نیروگاه دوم هم فروخته شود؛ دارایی ثبت شده ما در حد مقرر است.

انتشار اوراق خزانه اسلامی به نوعی جابجایی نقدینگی از مکانی به مکان دیگر است

مدیرعامل موسسه اعتباری تصریح کرد: رشدی 4/7 درصدی که توسط دولت اعلام شده کاملا صحیح است اما هنوز اثر سرمایه گذاری های این درآمد بر کاهش رکود مشاهده نشده که امیدواریم از این حیث برنامه ریزی لازم صورت گیرد زیرا در انتقال پول به کشور مشکلاتی وجود دارد و یا برخی بدهی های قبلی باقی مانده است.

استاد دانشگاه شهید بهشتی در خصوص انتشار اوراق خزانه اسلامی خاطرنشان کرد: انتشار اوراق خزانه اسلامی به نوعی جابجایی نقدینگی از مکانی به مکان دیگر است و کماکان معضل نقدینگی را برطرف نخواهد کرد.

پیشتازی سرمایه گذاری در بانکها نسبت به بورس

دکتر رضایی در خصوص ریسک های سرمایه گذاری در بورس و نظام بانکی گفت: در حال حاضر میانگین سودآوری شركت های بورس 12.5 درصد و بازده بانک‌ها 20 درصد است. در این شرایط قطعا سرمایه گذاری در بانك ارجحیت داشته و بورس از دور رقابت خارج می شود. با وجود افت نقدشوندگی، ریسک بالا و بازده پایین بورس؛ انگیزه‌های سالم سرمایه‌گذاری در بورس حذف شده و منجر به توسعه سفته بازی در بازار می‌شود.

نایب رئیس هیئت مدیره موسسه اعتباری کوثر در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: در چشم انداز 5 سال اول موسسه بیش از 500 شعبه در دستور کار بود اما با توجه به توسعه خدمات الکترونیک، سه سال است که برنامه ای برای توسعه 350 شعبه موسسه نداریم.رویکرد ما در موسسه اعتباری کوثر استفاده از دفاتر خدماتی از جمله دفاتر خدماتی دولت و دفاتر سایر سازمانها و نهادها می باشد. مهمتر از موارد فوق استفاده مشارکتی از امکانات بخش خصوصی است. در حال حاضر 300 دستگاهATM کوثر مشارکتی است.

اخبار مرتبط
نام:
پیام:
* کد امنیتی:

logo-samandehi .کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بانکداری ۲۴ می باشد
Copyright © 2016 bankdari24.ir. All rights reserved