09:24 | 1395/10/14
10 بانک بزرگ دنیا در سال 2016
بانکداری 24: بر اساس آخرین آمارها ده بانک بزرگ جهان بر اساس دارایی‌ها در سال 2016 منتشر شد، گفتنی است اکثر این بانک‌ها از ادغام دو بانک دیگر در آغاز قرن 21 شکل گرفته‌اند.

به گزارش بانکداری24، این بانک‌ها همگی بیش از 2هزار میلیارد دلار سرمایه و دارایی دارند، چینی‌ها با 4 بانک در این لیست برترین کشور از این لحاظ هستند.

10. پست بانک ژاپن

ارزش دارایی‌ها: دو هزار میلیارد و 22میلیون دلار

این بانک از اعضای هولدینگ پستی و مالی ژاپن است، این بانک در سال 2007 میلادی تاسیس شد و بعد چندین سال با فشار طرفداران بازار آزاد خصوصی سازی شد.

با این حال نرخ بهره منفی دولت ژاپن برای مقابله با کندی رشد اقتصادی به شدت بانکداری این کشور تحت تاثیر قرار گرفت و با مشکل روبه‌رو شد، با این حال که ارزش سهام و سود بانکی در این کشور با مشکل مواجه شد، پست بانک ژاپن جزو برترین بانک‌های جهانی قرار گرفته است.

9. بانک آمریکا (bank of America)

ارزش دارایی‌ها: دو هزار میلیارد و 187میلیون دلار

بانک آمریکا دومین بانک بزرگ ایالات متحده آمریکا است، دفتر مرکزی این بانک در کارولینای شمالی است، این بانک در سراسر جهان بیش از 1500 شعبه و با پنجاه میلیون مشتری سر و کار دارد.

8. BNP پریباس فرانسه

ارزش دارایی: دو هزار میلیارد و 417میلیون دلار

این بانک از ادغام دو بانک ب‌ان‌پی و پریباس فرانسه در سال 2000 شکل گرفت، پس از این بود که این بانک به دومین بانک بزرگ اتحادیه اروپا تبدیل شد و هم اکنون نیز این جایگاه را حفظ کرده است.

7. J.P Morgan Chase & Co

ارزش دارایی‌ها: دو هزار میلیارد و 466میلیون دلار

این بانک بزرگترین بانک در شمال آمریکا است و در سال 2000 از ادغام دو بانک Chase Manhattan Corporation  و  J.P Morgan & Co شکل گرفت.

در سال 2014 این بانک برای کاهش هزینه‌ها بسیاری از کارمندان خود را اخراج کرد مدیران این بانک هدف از این کار را بهبود وضعیت این بانک در بازار و سرمایه گذاری‌های بیشتر توصیف کردند.

6. هولدینگ HSBC

ارزش دارایی‌ها: دو هزار میلیارد و 608 میلیون دلار

این هولدینگ اولین بار در سال 1865 در هنگ کنگ پایه گذاری شد اما امروز دفتر اصلی آن در لندن است، بر اساس آمار این بانک بزرگترین بانک در اتحادیه اروپاست و یکی از بزرگترین بازیگران بانکداری در سطح جهان است، این بانک با داشتن 60 میلیون مشتری در سطح جهان یکی موثرترین بانک‌ها در اقتصاد جهانی است و در 71 کشور جهان شعبه دارد.

5. بانک چین (Bank of China)

ارزش دارایی‌ها: دو هزار میلیارد و 656 میلیون دلار

این بانک بعد از جمهوری جدید در چین از بانک امپراطوری به بانک چین تغییر نام داد، سال شکل گیری این بانک به سال 1912 برمی‌گردد و هم اکنون در 41 منطقه و کشور دارای شعبه و فعال است.

این بانک چهارمین بانک بزرگ چین و بزرگترین بانک دولتی این کشور است.

4. بانک کشاورزی چین

ارزش دارایی‌ها: دو هزار میلیارد و 818میلیون دلار

این بانک در سال 1951 در چین تاسیس شد، هم اکنون با بیش از 23هزار شعبه در سراسر چین و 320 میلیون مشتری در این کشور سومین بانک بزرگ این کشور است

3. Mitsubishi UFJ Financial Group

ارزش دارایی‌ها: دو میلیارد و 901میلیون دلار

MUFG بزرگترین بانک ژاپن است و مرکز اصلی آن در چیودا-کو ژاپن است، این بانک در ادغام دو بانک و شرکت شکل گرفت، گفتنی است پایه این بانک در سال 1880 با نام میتسوبیشی تاسیس شد.

2. بانک ساخت و ساز چین

ارزش دارایی‌ها: دو میلیارد و 981 میلیون دلار

این بانک با داشتن بیش از 13 هزار شعبه در سراسر چین و 27 کشور جنوب آسیا توانسته مشتریان زیادی را به خود جلب کند، بر همین اساس این بانک دومین بانک بزرگ جهان و چین لقب گرفته است.

1.بانک صنعت و تجارت چین

ارزش دارایی‌ها: سه میلیارد و 549 میلیون دلار

این بانک تنها موسسه مالی است که بیش از سه میلیارد دلار سرمایه داشته و با رقبای خود فاصله بسیاری دارد، این بانک در سال 1984 تاسیس و 17هزار شعبه در سراسر چین دارد.

این بانک با 330 شعبه در 76 کشور جهان یکی از بانک‌های بین المللی است که نفوذ زیادی در اقتصاد جهانی دارد و در بسیاری از پروژه‌های صنعتی بزرگ از سرمایه گذاران اصلی است.

 


برچسب ها: 10 بانک ،بزرگ ،جهان ،2016 
اخبار مرتبط
نام:
پیام:
* کد امنیتی:

logo-samandehi .کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بانکداری ۲۴ می باشد
Copyright © 2016 bankdari24.ir. All rights reserved