09:23 | 1395/10/22
بانک اسلامی دوبی به دنبال توسعه بانکداری اسلامی
بانکداری 24: بانک اسلامی دوبی (DIB) که بزرگ‌ترین بانک اسلامی در امارات متحد عربی محسوب می‌شود، سهام خود در بانک اسلامی اردن-دوبی را فروخته است. آنها با اعلام این موضوع در چهارشنبه گذشته گفتند که به دنبال رشد و گسترش بازارهای بانکداری اسلامی هستند.
به گزارش بانکداری 24، بانک اردنی در 5 سال گذشته، نزدیک به 4 برابر از زمان شروع به کار خود گسترش یافته و اکنون با در دست داشتن شبکه‌ای از 21 شعبه، دارایی خود را به بیش از 1.1 میلیارد دلار رسانده است. مسئولان DIB با توضیح این موضوع در جلسه با سرمایه‌گذاران بانک گفتند که سود به دست آمده از فروش سهام بانک اردنی را در بازارهایی خرج خواهند کرد که بانکداری اسلامی تازه پا گرفته و به دنبال سرمایه‌های هنگفت برای ادامه است.
بانک اسلامی دوبی 20.8 درصد از سهام بانک اردن-دوبی را در اختیار داشت که آن را اکنون به بانک الاتحاد، ساکن در اردن فروخته است.
ارزش این فروش و رقم دقیق آن اعلام نشده است اما DIB قصد دارد که بخش زیادی از این پول را در بازارهایی مانند پاکستان، اندونزی و کشورهای آفریقای شرقی سرمایه‌گذاری کند.
بانک اسلامی دوبی از سال 2006 در پاکستان فعالیت می‌کند و صاحب نزدیک به 40 درصد از سهام بانک پانین سیارای اندونزی است. آنها در جلسه با سرمایه‌گذاران خود عنوان کردند که بخشی از رشد در بازارهای خارجی، حضور فعال و مستمر و سرمایه‌گذاری در این بازارها است.

برچسب ها: بانک اسلامی ،دوبی 
اخبار مرتبط
نام:
پیام:
* کد امنیتی:

logo-samandehi .کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بانکداری ۲۴ می باشد
Copyright © 2016 bankdari24.ir. All rights reserved