برچسب: سیف
زمزمه ادغام یک بانک با موسسه اعتباری زنگ ادغام بانک‌ها به صدا درآمد
بانکداری 24: هر چند زمزمه ادغام بانک‌ها از سال گذشته آغاز شد؛ اما این روزها بحث های جدی‌تری در این خصوص مطرح شده و بر اساس شنیده‌ها، قرار است که در مرحله اول یک بانک و موسسه اعتباری ادغام شوند.
آمار جدیدچک‌های بلامحل ایران ۱۲۷هزار میلیارد ریال چک برگشتی دارد!
بانکداری 24: اگرچه رئیس‌کل بانک مرکزی در روزهای واپسین ماراتن انتخابات وعده داده بود که آمار چک‌های برگشتی را اعلام می‌کند، اما این آمار درست ۲۰ روز بعد از آن منتشر شد.
 ‏‎آخرین وضعیت سودهای بانکی
بانکداری 24: ‏‎این روزها کمتر ویترین بانکی را می‌توان یافت که تنها به سودهای مصوب شورای پول و اعتبار و مورد توافق خود برای سپرده بسنده کرده باشد. اکنون به راحتی در بسیاری از بانک‌ها سودهای متنوع در قالب طرح‌های مختلفی که برای دور زدن سودهای مصوب وجود دارد، پیشنهاد می‌شود.
 آخرین وضعیت منابع آزاد شده در پسابرجام
بانکداری 24: معاون ارزی بانک مرکزی جزییات و نحوه آزادسازی منابع ایران در سایر کشورها در دوران پسابرجام را تشریح کرد.
نظام بانکی باید اصلاح شود بانک‌ها از یکدیگر تقلید منفی نکنند
بانکداری 24: رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: در حال حاضر نظام بانکی به دلیل انباشت تکالیف و مشکلات ناشی از سیاست‌های نامناسب گذشته، دچار تنگنای اعتباری است.
در جریان سفر سیف به عمان توافق شد؛ همکاری بانکی ایران و عمان گسترش می‌یابد
بانکداری 24: ایران و عمان به منظور گسترش همکاری های دو جانبه به توافقاتی دست یافتند که از آن جمله می توان به اتصال شبکه های پرداخت بانکی دو کشور از طریق سیستم سوییچ های دو طرف اشاره کرد.
فصل داغ کاهش نرخ سود بانکی چشم‌ها دوباره به ساختمان میرداماد
بانکداری 24: ۳۷ روز دیگر یعنی هشتم تیرماه، یکسال می‌شود که دولت نرخ سود را به ۱۸ درصد کاهش داده است، اگرچه بانکها به آن چندان پایبند نبودند، اکنون هم گویا دوباره فصل داغ کاهش نرخ فرا رسیده است.
 پاسخ رئیس کل بانک مرکزی به شبهه ربوی بودن بانک‌ها
بانکداری 24: در جریان شدت گرفتن انتقادات از سوی علما نسبت به ربوی بودن عملیات بانک‌ها و نحوه پرداخت سود بانکی، رئیس کل بانک مرکزی هر چند که مسایل مطرح شده را کاملا رد نمی کند، اما در این باره توضیحاتی ارائه کرد.
 تبریک سیف به حضور جانانه مردم در انتخابات
بانکداری 24: رئیس کل بانک مرکزی در پیامی حضور جانانه مردم ایران در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم و نیز نتیجه آگاهانه انتخاب اکثریت را تبریک گفت و انتخاب مجدد این دولت را ضامن دستاوردهای بیشتر اقتصادی و معیشتی دولت دوازدهم دانست.
در یک همایش عنوان شد؛ دفاع دوباره رئیس‌کل از آمار بانک مرکزی
بانکداری 24: رئیس کل بانک مرکزی گفت: بخش آمار بانک مرکزی را باید به مثابه دیده‌بان تلقی کرد که به رصد وضعیت اقتصادی جاری کشور می‌پردازد.
رئیس کل بانک مرکزی؛ بازار ارز با ثبات است/مردم نگران نباشند
بانکداری 24: رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه بازار ارز از وضعیت با ثبات و پایداری برخوردار است، گفت:در شرایط موجود، هیچ عاملی نمی تواند تاثیر مهم و معنی داری در شرایط باثبات بازار ارز داشته باشد.
سیف اعلام کرد ماجرای وام‌های میلیاردی بدون بهره
بانکداری 24: رئیس کل بانک مرکزی از اظهارات تندی که درباره عملکرد کارکنان بانکی مطرح‌ می‌شود انتقاد کرده گفت که نمی‌دانم چه توجیه اعتقادی برای این الفاظ توهین آمیز وجود دارد. وی در عین حال خطاب به کسانی که ادعای اعطای وام‌های میلیاردی بدون بهره به اشخاص خاص را مطرح می‌کنند گفت که این‌ها اظهارانی ساده اندیسانه و بی‌محتواست.
 اقدامات جدید برای حل مسائل کاسپین
بانکداری 24: مدیرکل نظارت بر بانک‌های بانک مرکزی با بیان پیشینه‌ای از دلایل بروز مشکلات مربوط به موسسه کاسپین، از جدیت و فشار این بانک برای تعیین تکلیف تعاونی های منحله و رفع مشکلات سپرده‌گذاران خبر داد.
 دست اخلالگران از بازار ارز کوتاه شده است
بانکداری 24: رئیس شورای کانون صرافان با تاکید بر اینکه قیمت ارز بر پایه عرضه و تقاضا در بازار تعیین می‌شود، گفت: «امروز شاهدیم که دست اخلالگران از بازار ارز کوتاه شده است.»
رئیس کل بانک مرکزی خبرداد؛ دستورالعمل مبارزه با پولشویی روی میز شورای پول و اعتبار
بانکداری 24: رییس کل بانک مرکزی از تهیه دستورالعمل مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم خبر داد و گفت: این دستورالعمل در جلسه این هفته شورای پول و اعتبار مطرح و در صورت تصویب به بانک ها ابلاغ می‌شود.
سیف:  مردم از کاندیدای خود حمایت کنند
بانکداری 24: رئیس کل بانک مرکزی از مردم خواست تا در بین کاندیداهای ریاست جمهوری کسی که سلیقه آنها را تامین می‌کند مورد حمایت و استقبال قرار دهند.
 خبر خوش سیف برای سپرده‌گذاران کاسپین
بانکداری 24: رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد که به زودی تعیین تکلیف سپرده‌گذاران تعاونی منحله فرشتگان در دستور کار قرار خواهد گرفت.
رئیس کل بانک مرکزی عنوان کرد؛ بانک‌ها به ارایه خدمات نوین بانکی توجه کنند
بانکداری 24: رئیس کل بانک مرکزی گفت: در دنیا فروش خدمات بانکی به عنوان یک اصل پذیرفته شده؛ در حالی که در ایران، ارایه خدمات بانکی در حد رایگان انجام می‌شود؛ پس بانکها به موضوع درآمدزایی توجه کنند.
رونمایی از روش نوین پرداخت موبایلی ترازنامه بانک‌ها شفاف شد
بانکداری 24: رییس کل بانک مرکزی با تاکید بر اصلاح ساختار ترازنامه بانک‌ها و شفاف سازی صورت‌های مالی، از روش نوین پرداخت موبایلی رونمایی کرد.
سیف مطرح کرد؛ امکان پذیرش حساب یارانه برای ضمانت وام
بانکداری 24: رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد: امکان استفاده از ظرفیت حساب یارانه نقدی سرپرست خانوار برای تضمین وام های خُرد بانکی وجود دارد.
صفحه قبل |
logo-samandehi .کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بانکداری ۲۴ می باشد
Copyright © 2016 bankdari24.ir. All rights reserved