برچسب: سیف
عدم استمرار افزایش نرخ ارز تقاضای فصلی، متهم بالا رفتن نرخ دلار
بانکداری 24:رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه افزایش نرخ ارز، استمرار نخواهد داشت، دلیل اصلی بالا رفتن نرخ دلار را تقاضای فصلی دانست.
بانکداری 24:در جلسه‌ای که اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با رئیس بانک مرکزی داشتند، موضوعات مختلف از جمله آخرین وضعیت سپرده‌گذاران کاسپین و همچنین وضعیت تامین مالی پروژه‌ها از منابع خارجی بررسی شد.
 دور زدن سود بانکی با تلفن!
بانکداری 24:بانک‌ها در هر صورت حتی اگر نرخ سود سپرده را در مقابل ارقام کلان هم بالا نبرند و خود را پایبند به قانون نشان دهند، می‌دانند که چگونه باید بخشنامه بانک مرکزی را دور بزنند، حتی با استفاده از تلفن‌بانک.
 قانون مبارزه باپولشویی اصلاح شد رفع توقیف حساب‌های تعاونی فرشتگان
بانکداری 24:رییس کل بانک مرکزی از رفع ایرادات قانون مبارزه با پولشویی در جلسه امروز هیئت وزیران خبر داد و گفت: لایحه آن به زودی به مجلس شورای اسلامی ارسال می‌شود.
 کاسپین در آینده موسسه مجاز می‌شود
بانکداری 24:ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه اصلاحاتی در زمینه قانون مبارزه با پولشویی انجام دادیم،گفت: کاسپین ان‌شاءالله یک موسسه مجاز فعال در آینده خواهد بود و می‌تواند کارش را ادامه دهد که از این جهت مشکلی نخواهد داشت.
 دولت ایرادات قانون پولشویی را امروز برطرف کرد
بانکداری 24:رئیس کل بانک مرکزی گفت: هیأت وزیران در جلسه امروز در مصوبه‌ ای، ایرادات قانون پولشویی را برطرف کرد.
 ارتعاش نرخ سود در سپرده‌های بانکی
بانکداری 24: آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد که رشد ماهانه مانده سپرده‌ها پس از ابلاغ دستورالعمل کمی کاهش یافته است، بر این اساس رشد ماهانه مانده سپرده‌ها در شهریورماه معادل ۹/ ۱ درصد بوده که نسبت به ماه قبل۳/ ۰واحد درصد کاهش یافته است. همچنین نرخ رشد نقطه‌به‌نقطه سپرده‌ها نیز به ۹/ ۲۱ درصد رسیده است. براساس این آمارها می‌توان عنوان کرد پس از ابلاغ دستورالعمل درخصوص رعایت نرخ سود تعیین شده، قدری از ورودی رشد سپرده‌های بانکی کاسته شده است. البته فرصت یک هفته‌ای بانک مرکزی، در اجرای این بخشنامه باعث شده که نقدینگی سرگردان نیز تبدیل به سپرده‌های بانکی شود و رشد مانده سپرده‌ها تغییر قابل‌توجهی نسبت به ماه‌های قبل نداشته باشد.
ردپای سپرده‌گذاران صوری در تجمعات اعتراضات راچه کسانی سازمان می‌دهند؟
بانکداری 24:این روزها صدای سپرده‌گذاران موسسات اعتباری غیرمجاز بلند است و از هر فرصتی برای بیان اعتراض خود استفاده می‌کنند؛ اما افرادی این تجمعات را داغ می‌کنند که نه خود سپرده‌گذارند و نه خانواده‌شان.
اولویت‌های جدید توزیع منابع بانک‌ها رقابت مخرب نرخ سود متوقف شد
بانکداری 24:رییس کل بانک مرکزی گفت: توزیع هدفمند منابع بانکی به منظور افزایش تولید، ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی در دستور کار نظام بانکی قرار دارد.
 سه برنامه جدید دولت برای کمک به خریداران مسکن
بانکداری 24:مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: وزارتخانه به منظور کمک به متقاضیان مسکن، سه پیشنهاد را در قالب کاهش نرخ سود، افزایش مدت تسهیلات مسکن، انتشار اوراق توسط صندوق توسعه ملی در بازارهای جهانی و خرید اوراق MBS بانک مسکن توسط سایر بانک‌ها ارایه کرده است.
معاون سیف اعلام کرد: بساط ۶تعاونی غیرمجاز جمع شد/تسویه سپرده‌های زیر۲۰۰میلیونی فرشتگان
بانکداری 24:معاون نظارتی بانک مرکزی با بیان اینکه شش تعاونی از هفت تعاونی اعتباری غیرمجاز ساماندهی شده‌اند، گفت: سپرده‌های زیر ۲۰۰ میلیون تومان فرشتگان، تا هفته آینده تسویه می‌شود.
 تجلیل از بانک رفاه در طرح ضربتی وام ازدواج
بانکداری 24:بانک مرکزی از عملکرد موفق بانک رفاه در طرح پرداخت ضربتی وام ازدواج قدردانی کرد.
رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد،  آغاز پرداخت سپرده تا سقف ۲۰۰میلیون تومان کاسپینی ها
بانکداری 24:رییس کل بانک مرکزی از پرداخت تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان برای تمامی سپرده‌گذاران کاسپین در روزهای آینده خبر داد.
مهر داغ برای "دلار"  انتظار محو دلار ۴۰۰۰ تومانی!
بانکداری 24:مهر، ماه پرنوسانی برای بازار ارز بود جایی که دلار در زمانی زودتر از دوره‌ای قبل نوسان فصلی خود را آغاز و از ۴۰۰۰ تومان عبور کرد و با وجود اعلام‌هایی که مبنی بر عدم ماندگاری در این کانال وجود دارد، فعلا ۴۰۰۰ تومانی پیش می‌رود.
 نتایج نشست کرباسیان و سیف با نمایندگان
بانکداری 24:رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با تشریح نشست این کمیسیون با وزیر اقتصاد و رییس کل بانک مرکزی، خواستار تشکیل ستاد تدابیر ویژه اقتصادی در دولت شد.
سیف در جمع خبرنگاران؛ موسسه مالی و اعتباری غیرمجازی در کشور وجود ندارد
بانکداری 24:رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، گفت: در حال حاضر موسسه مالی و اعتباری غیرمجازی در کشور وجود ندارد و اقدامات نهایی در خصوص تعیین تکلیف سپرده گذاران موسسات غیرمجاز در جریان است.
مصونیت اقتصاد ایران در مقابل شوک‌های بیرونی شوک هیجانی در ارز نداشتیم
بانکداری 24:رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه اقتصاد ایران در برابر شوک‌های بیرونی، مصونیت یافته است، گفت: علیرغم صحبت‌های ترامپ، شاهد شوک هیجانی در بازار ارز نبودیم.
 ضربه فنی شوک ارزی ترامپ در 3 روز
بانکداری 24:یک هفته تکاپوی فعالان و سفته بازان ارزی برای ماهی گرفتن از آبی که ترامپ می خواست گل آلود کند، ثمری نداشت و در نهایت بازار به تعدیل نرخ ها تن داد و قیمت دلار پس از چند روز مقاومت و باقی ماندن در بالای 40 هزار ریال، سرانجام به کانال 39 هزار ریالی بازگشت.
جزئیات نامه‌نگاری ارزی سیف با شافعی چگونگی ایفای تعهدات ارزی گذشته مشخص شد
بانکداری 24:ولی‌الله سیف، رئیس‌کل بانک مرکزی در نامه‌ای به غلامحسین شافعی، در خصوص چگونگی ایفای تعهدات ارزی گذشته، تفاوت ریالی ناشی از تعهدات ارزی با دلار مبادله‌ای تا نرخ روز ارز را تعیین تکلیف کرد.
 صف‌نشینی دلار در بازار ارز
بانکداری 24:روز چهارشنبه، نوسانات دلار محدودتر شد و قیمت این ارز زیر مرز ۴ هزار و ۵۰ تومان باقی ماند. در پنجمین روز هفته، کف قیمت دلار در محدوده ۴ هزار و ۱۰ تومان و سقف آن در محدوده ۴ هزار و ۴۰ تومان قرار داشت. به‌عبارت دیگر، این ارز در دامنه‌ای ۳۰ تومانی نوسانات خود را ثبت کرد.
صفحه قبل |
logo-samandehi .کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بانکداری ۲۴ می باشد
Copyright © 2016 bankdari24.ir. All rights reserved