برچسب: بدهی دولت
 ۳ راهکار فوری کاهش معوقات بانکی
بانکداری 24: مدیر گروه مدلسازی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی با تشریح مهم‌ترین دلایل در ایجاد معوقات بانکی، بدهی دولت به بانک‌ها را نزدیک به ۱۵۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.
یک کارشناس ارشد نظام بانکی مطرح کرد؛ بانک مرکزی با نرخ ۳۵ درصدی به بانکها پول قرض می دهد
بانکداری 24: یک کارشناس ارشد نظام بانکی مقصر اصلی بالا بودن نرخ سود را بانک مرکزی دانست و گفت: وقتی بانک مرکزی نرخ سود استقراض بانکها را ۳۵ درصد عنوان می کند، بانکها با نرخ ۲۵ درصد از هم قرض می‌گیرند.
معاون اول رییس جمهوری  بی‌انصافی در حق مدیران بانکی
بانکداری 24: معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه انتظار این است که این نرخ سود بانکی کاهش یابد، گفت: در حق مدیران بانکی بی‌انصافی می‌شود.
شفاف‌سازی سیف درباره تورم ریشه مشکلات امروز مقام ناظر
بانکداری 24: رئیس کل بانک مرکزی گفت:بخش مهمی ازمشکلات امروزپیش‌روی اهداف مقام ناظرپولی به مجموعه‌ای ازکاستی‌ها و نارسایی‌های ساختاری و سیاست‌گذاری گذشته و نیز متغیرهای برون‌زای خارج از کنترل بانک مرکزی بازمی‌گردد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار شد:  تشکیل ستاد اصلاح نرخ سود
بانکداری 24: وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار تشکیل ستادی برای اصلاح نرخ سود بانکی شد و گفت: با بیش از ۲۴۰ بانک خارجی روابط کارگزاری برقرار کردیم.
 نوسان بورس در فضای نیمه‌تعطیل
بانکداری 24: در حالی که بازار سهام به لحاظ تعداد روزهای معاملاتی در این هفته دو روز کمتر فعالیت داشت، در همان سه روز دیگر هم فضایی نیمه‌تعطیل و ضعیف را تجربه کرد و روند داد و ستدها به ویژه از لحاظ افت ارزش معاملات خرد به کمتر از صد میلیارد تومان، حکایت از ضعف عمیق بازار داشت.
 مصوبه هیات وزیران برای بانک کشاورزی
بانکداری 24: معاون اول رییس جمهور مصوبه هیات وزیران درباره انتقال بدهی صندوق بیمه محصولات کشاورزی به بانک کشاورزی تا پایان سال ۹۴ به دولت را ابلاغ کرد.
 اصلاح نظام بانکی با کاهش مجدد نرخ سود
بانکداری 24: کاهش نرخ سود بانکی بار دیگر در دستور کار قرار گرفته است. در حالی که عنوان می‌شود مدیران بانک‌ها به‌زودی در رابطه با کاهش مجدد سود بانکی تصمیم‌گیری می‌کنند، برخی کارشناسان بر این باورند تا زمانی که الزامات این کاهش سود فراهم نشود، تصمیمات قابل اجرا نخواهد بود.
 چرا بدهی دولت به بانک‌ها ۲۱۰ هزار میلیاردی شد؟
بانکداری 24: آخرین تغییرات صورت‌های مالی بانک‌ها از بدهی حدود ۲۱۰ هزار میلیارد تومانی دولت به سیستم بانکی حکایت دارد. رقم کلانی که در نگاه اول می‌تواند نشان دهنده استقراض بالای دولت از شبکه بانکی و ظاهری ناخوشایند برای آن باشد. اما تحولات سال‌های اخیر و آنچه که منجر به تبدیل دولت به عنوان بزرگترین بدهکار بانکی شده است، روی دیگری نیز دارد.
نظام بانکی باید اصلاح شود بانک‌ها از یکدیگر تقلید منفی نکنند
بانکداری 24: رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: در حال حاضر نظام بانکی به دلیل انباشت تکالیف و مشکلات ناشی از سیاست‌های نامناسب گذشته، دچار تنگنای اعتباری است.
رئیس کل بانک مرکزی خبرداد؛ دستورالعمل مبارزه با پولشویی روی میز شورای پول و اعتبار
بانکداری 24: رییس کل بانک مرکزی از تهیه دستورالعمل مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم خبر داد و گفت: این دستورالعمل در جلسه این هفته شورای پول و اعتبار مطرح و در صورت تصویب به بانک ها ابلاغ می‌شود.
بخشودگی 10.300 میلیاردریالی سود تسهیلات تعیین تکلیف بیش از 267 هزار پرونده
بانکداری 24: قائم مقام بانک مرکزی گفت: براساس گزارش بانک های عامل تا تاریخ 18‏/2‏/1396 ، برای اجرای اولویت‌های مرحله اول و دوم بخشودگی سود تسهیلات در مجموع بالغ بر10.300 میلیاردریال بابت بخشودگی سود از کل سهمیه تعیین شده برای بانک ها مصرف و در نتیجه 267.740 پرونده تعیین تکلیف شده است.
معاون امور بانک و بیمه وزارت اقتصاد: سرمایه بانک های دولتی 5 برابر شد
بانکداری 24: معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: مجموع سرمایه بانک های دولتی از 11 هزار میلیارد تومان در سال 1392 به 54 هزار میلیارد تومان در سال 1395 رسید که رشد 5 برابری را نشان می دهد.
 مطالبات سهامداران خرد از دولت دوازدهم
بانکداری 24: یک کارشناس بازار سرمایه با مثبت ارزیابی کردن برجام، گفت که سهامداران خرد در مقطعی از زمان شاهد زیان‌های فراوانی بوده‌اند آن ها انتظار دارند که زیان‌شان در حداقل زمان ممکن جبران شود و با این کار اعتماد عمومی به بورس بازگردد.
 جزئیات نرخ سود موثر اوراق بدهی
بانکداری 24: معاون وزیر اقتصاد گفت: محاسبه نرخ سود موثر مهم‌ترین روشی است که ارزش فعلی جریان وجوه دریافتی از یک ابزار بدهی را با ارزش روز آن، برابر می‌کند که برای اوراق یکساله ۲۷ تا ۲۹ درصد است.
 جزئیات نرخ موثر اوراق بدهی
بانکداری 24: معاون وزیر اقتصاد گفت: محاسبه نرخ سود مؤثر مهم‌ترین روشی است که ارزش فعلی جریان وجوه دریافتی از یک ابزار بدهی را با ارزش روز آن، برابر می‌کند که برای اوراق یکساله ۲۷ تا ۲۹ درصد است.
 دفاع طیب‌نیا از آمارهای دولت
بانکداری 24: وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن دفاع از آمارهای اقتصادی دولت گفت: برای اولین بار در تاریخ برنامه‌ریزی ایران سیستم برنامه‌ریزی عملیاتی جامع برای استقرار اقتصاد مقاومتی ایجاد شد.
 مصوبه هیات وزیران برای بانک کشاورزی
بانکداری 24: هیات وزیران انتقال بدهی شرکت مادرتخصصی خدمات کشاورزی به بانک کشاورزی را به دولت تصویب کرد.
 دو منبع رشد بدهی دولت به بانک‌مرکزی
بانکداری 24: بانک مرکزی به گزارش یک خبرگزاری در رابطه با بی‌انضباطی مالی دولت یازدهم واکنش نشان داد.
سیف خبرداد: اعطای تسهیلات 477 هزار میلیارد تومانی در سال 95
بانکداری 24: رییس کل بانک مرکزی از اعطای تسهیلات 477 هزار میلیارد تومانی در 11 ماهه ابتدای سال 95 خبرداد و گفت: 80 درصد نظام مالی کشور را بانکها تشکیل می دهد.
صفحه قبل |
logo-samandehi .کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بانکداری ۲۴ می باشد
Copyright © 2016 bankdari24.ir. All rights reserved