برچسب: بدهی دولت
 شروط بازگشت رونق به بازار سهام
بانکداری 24: یک کارشناس بازار سرمایه در خصوص لازمه بهبود شرایط و بازگشت رونق به بازار گفت: توجه به حل شدن مشکلات صنایع و تامین مواد اولیه بنگاه ها با قیمت منصفانه و نیز رفع سخت گیری خارج از قاعده برای مالیات شرکت ها از جمله اقدامات موثری است که متولیان بازار سرمایه باید برای رشد و رونق بازار مد نظر قرار دهند.
 تورم دورقمی، پاشنه آشیل بازار بدهی
بانکداری 24: استفاده از اوراق بدهی دولتی در شرایط وجود تورم دورقمی، منجر به تشدید حجم بدهی دولتی در طول سال‌های بعد خواهد شد. از این رو، تک‌رقمی نگه‌داشتن تورم دارای اهمیت زیادی جهت توسعه بازار بدهی است.
اگر طرح بدهکاران تا 100 میلیون تمدید شود احتمال عدم بخشش بدهکاران 96
بانکداری 24: در حالی دستورالعمل بخشش جرائم و سود بدهکاران تا ۱۰۰ میلیون تومان در فاصله حدود یک ماه مانده به پایان سال جاری به شبکه بانکی ابلاغ شده که ظاهرا تا پایان سال آینده تمدید خواهد شد. در این حالت به احتمال فراوان تسهیلات سال ۱۳۹۶ مشمول این بخشودگی نمی‌شود.
 احتمال عدم بخشش بدهکاران 96
بانکداری 24: در حالی دستورالعمل بخشش جرائم و سود بدهکاران تا ۱۰۰ میلیون تومان در فاصله حدود یک ماه مانده به پایان سال جاری به شبکه بانکی ابلاغ شده که ظاهرا تا پایان سال آینده تمدید خواهد شد. در این حالت به احتمال فراوان تسهیلات سال ۱۳۹۶ مشمول این بخشودگی نمی‌شود.
 اقتصاد ژاپن زیر بار بدهی
بانکداری 24: وزارت دارایی ژاپن سومین قدرت اقتصادی دنیا اعلام کرد که به دلیل بدهی کلان، سلامت مالی کشور در معرض خطر جدی قرار گرفته است.
 روایتی متفاوت ازاستقلال بانک مرکزی
بانکداری 24: محقق دانشگاه اراسموس هلند معتقد است: مراد از استقلال بانک مرکزی این است که قدرتِ خلق پولِ بانک مرکزی از بهره‌برداری کوتاه‌مدت و سیاسی یا عوام‌فریبانه دولت‌ها مصون بماند.
 ماه سراسر منفی بورس
بانکداری 24: بازار سهام که از ابتدای ماه جاری روند منفی ممتدی را به لحاظ عملکرد هفتگی تجربه می‌کند، این هفته را نیز با کاهش قیمت‌ها پایان برد تا شاخص کل با افت 8/ 0 درصدی به محدوده 76 هزار واحد برسد.
نصب نرم افزار مبارزه با پولشویی در بانکها آغاز گشایش ال سی با دلار ٣٦٠٠ تومانی
بانکداری 24: یک مدیر بانکی از نصب نرم افزار مبارزه با پولشویی در بانکها خبر داد و گفت: بر اساس بخشنامه جدید بانک مرکزی گشایش ال سی با دلار ٣٦٠٠ تومانی آغاز شد.
 فرار از جریمه با دور زدن نرخ سود
بانکداری 24: بانک‌ها از دور زدن نرخ سودهای مصوب شورای پول و اعتبار خرسند نیستند؛ اما برای تامین مالی خود مجبور به این کارند. این گفته دبیرکل کانون بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری خصوصی است. این مقام مسوول معتقد است جریمه‌های بانک مرکزی در بازار بین بانکی بانک‌ها را مجبور به عبور از این نرخ می‌کند.محمدرضا جمشیدی در گفت‌وگو با «ایرنا» درباره دلایل پایبند نبودن بانک‌ها به نرخ سود 15 درصدی که خود در اجرای آن پیشگام بودند، گفت: برای رعایت این نرخ، باید شرایطی از سوی بانک مرکزی در زمینه تسهیلات بین بانکی فراهم شود.
 سودهای آخر سال بانک‌ها ویژه شد
بانکداری 24: این روزها شبکه بانکی در رقابت برای چیدن ویترین‌های خود از سودهای جذاب برای کشاندن سپرده‌گذاران قرار دارد.
 سود بانک‌ها ویژه شد
بانکداری 24: این روزها شبکه بانکی در رقابت برای چیدن ویترین‌های خود از سودهای جذاب برای کشاندن سپرده‌گذاران قرار دارد. فضایی که در آن سود سپرده به حاشیه رفته و این طرح‌های متفاوت است که جای آن را پر می‌کند. سودها اکنون حتی مرز۲۰ درصد را هم رد می‌کند.
از سوی رئیس جمهوری ابلاغ شد؛ تسویه بدهی 146200 میلیارد ریالی دولت به بانک ها
بانکداری 24: سازمان برنامه و بودجه با مصوبه هیات وزیران اجازه یافت تا از محل حساب مازاد بانک مرکزی بخشی از بدهی های مسجل دولت به بانک های عامل را حداکثر تا سقف یکصد و چهل و شش هزار و دویست میلیارد ریال را تسویه کند.
 جزییات جدید نامه‌نگاری بانکداران به سیف
بانکداری 24: مدیرعامل بانک کشاورزی با اعلام جزییات جدید از جلسه دیروز مدیران عامل بانک‌ها گفت: قرار است سندیکایی متشکل از چند بانک برای تخصیص بهتر منابع بانک‌ها جهت حمایت از آسیب دیدگان پلاسکو تشکیل شود.
 تداوم ریزش ها در بازارسهام
بانکداری 24: دیروز شاخص کل بورس تهران با افت ۳۳۴واحدی معادل ۴۳/ ۰ درصدی مواجه شد و به رقم ۷۷هزار و ۷۱۴واحد رسید. همانند دو روز پایانی هفته گذشته نماد معاملاتی بانک ملت بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشت.
 نامه ۱۵۰ فعال بورسی به سیف
بانکداری 24: ۱۵۰ فعال بازار سرمایه در نامه‌ای به اظهارات هفته پیش رئیس کل بانک مرکزی واکنش نشان دادند.
 ۷ طلبکار بزرگ دولت + نمودار
بانکداری 24: فهرست ۷ طلبکار بزرگ دولت که ۷۰۰هزار میلیارد تومان از دولت و شرکتهای دولتی طلبکارند، مشخص شد.
 تهیه گزارش ویژه حسابرسی در بانک ملت
بانکداری 24: مدیرعامل بانک ملت با اعلام تهیه گزارش ویژه حسابرسی در این بانک گفت: حجم عملیات ارزی بانک طی۱۰ ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل دستکم 300 درصد افزایش یافته است.
رشد 10 درصدی حقوق کارمندان در سال ۹۶ افزایش سرمایه ۶ بانک قطعی شد
بانکداری 24: سخنگوی دولت با اعلام مصوبات جدید دولت برای بانک‌ها و قطعی شدن افزایش سرمایه ۶ بانک گفت: میزان رشد حقوق کارمندان در سال آینده ۱۰ درصد است.
 سیف: نرخ تورم دی ماه 8.۶ درصد است
بانکداری 24: رئیس کل بانک مرکزی از کاهش نرخ تورم در دی ماه سال جاری به 8.۶ درصد خبر داد و گفت:‌ نرخ تورم ۱۲ ماهه ۸.۶ درصد ، نرخ تورم نقطه به نقطه 9.6 درصد و رشد ماهانه شاخص ۰.۸ درصد است.
 احتمال کاهش دوباره نرخ سود سپرده‌ها
بانکداری 24، مدیرکل مدیریت بدهی‌های وزارت اقتصاد با اعلام اینکه در سال‌جاری تا به امروز ۵ هزار میلیارد تومان اوراق منتشر شده است،گفت: اسناد خزانه اسلامی برای نخستین بار عرضه می‌شود.
صفحه قبل |
logo-samandehi .کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بانکداری ۲۴ می باشد
Copyright © 2016 bankdari24.ir. All rights reserved