برچسب: بدهی دولت
 دولت تکلیف بدهی به بخش خصوصی را مشخص کند
بانکداری 24: بدهی دولت در حدود ۷۰۰ هزار میلیارد تومان تخمین زده می شود و بخش خصوصی معتقد است دولت باید هرچه سریعتر راه حلی برای پرداخت این بدهی به بخش خصوصی پیدا کند.
 تقویت نقدینگی در بورس با کمک صندوق‌ها
بانکداری 24: یک کارشناس بازار سرمایه گفت: یکی از نیازهای اصلی بازار سهام در شرایط کنونی ورود نقدینگی جدید است که با الزام صندوق‌ها به سرمایه‌گذاری این موضوع نمود بیشتری پیدا می‌کند.
 ارزیابی رئیس اتاق تهران از نوسانات نرخ ارز
بانکداری 24: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: اگر دولت در دو سال گذشته نرخ ارز را متناسب با مابه‌التفاوت نرخ تورم داخلی و خارجی متعادل می‌کرد، امروز شاید شاهد نوسان قیمت‌های آن نبودیم.
 سبقت غیرمجاز وام از سپرده
بانکداری 24: گزارش آمارهای پولی در مهرماه سال‌جاری از سه روند خبر می‌دهد: نخست آنکه کاهش رشد مانده سپرده‌ها متوقف شده و نسبت به دو ماه اخیر، رشد نقطه‌به‌نقطه سپرده‌ها در مهرماه وضعیت بهتری داشته است.
 بانک ملی در صدور کارت اعتباری پیشتاز است
بانکداری 24: رییس شورای هماهنگی مدیران عامل بانک‌های دولتی گفت: بانک ملی در صدور کارت های اعتباری جلودار شبکه بانکی بوده است و تاکنون بیش از ۳۰۰ هزار کارت برای متقاضیان صادر کرده است.
 دولت حدود ٧٠٠ هزار میلیارد تومان بدهی دارد
بانکداری 24: علی طیب نیا رقم بدهی دولت را بین ٦٠٠ تا ٧٠٠ هزار میلیارد تومان اعلام کرد
 نرخ واقعی سود بانکی بیش از 25درصد است
بانکداری 24: افزایش حجم و نسبت مطالبات غیر‌جاری بانک‌ها در دهه اخیر تبدیل به بزرگ‌ترین معضل بانک‌ها و موسسات اعتباری کشور شده‌است. استفاده از منابع محدود بانک‌ها به دلیل ضعف ساختاری و سهم اندک بازار سرمایه در سیستم اقتصادی کشور روز‌به‌روز بر معوقه‌های بانک از مشتری افزوده است.
 استقبال کم بانک‌ها از طرح کارت اعتباری
بانکداری 24: رییس شورای هماهنگی مدیران عامل بانک‌های دولتی گفت: بر اساس شنیده ها برخی بانک‌ها یا به طرح کارت اعتباری ورود نکرده اند یا مشارکت پایینی در این طرح داشته اند از این رو بانک مرکزی باید پی گیر این موضوع باشد.
 بانک‌ها مدعی طلب ۲۱۰ هزار میلیاردی از دولت
بانکداری 24: سیستم بانکی در ترازنامه جدید خود رقمی حدود ۲۱۰ هزار میلیارد تومان را در دارایی‌های خود تحت عنوان بدهی بخش دولتی ثبت کرده است، رقمی که البته دولت در این مورد چندان با آنها اتفاق‌نظر ندارد.
 تعیین ارقام بدهی‌ها و اموال دولت
بانکداری 24: معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به آغاز تعیین اعداد و ارقام مرتبط با اموال دولت گفت: هنوز پذیرش لازم را برای حسابرسی عمومی نداریم.
طیب نیا در همایش بانکداری الکترونیکی: رشد اقتصادی تابستان ۹.۲ درصد بود / ۴۵ درصد منابع بانک ها قفل شد
بانکداری 24: وزیر امور اقتصاد ودارایی با تأکید بر اینکه دولت از وضعیت معیشت مردم رضایت ندارد، گفت: رشد اقتصادی تابستان ۹.۲ درصد بوده که البته دولت به دنبال تداوم و استمرار این رقم در فصول آتی است.
 سمت‌وسوی تورم در فصل زمستان
بانکداری 24: آخرین گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد روند تورم نقطه به نقطه با افزایش جزئی همراه بوده اما تورم ماهانه به بیشترین مقدار در یک‌سال و نیم اخیر رسیده است.
 4 پیام مثبت بودجه به بورس
بانکداری 24: لایحه بودجه سال 96 کل کشور اواسط آذرماه به مجلس ارائه شد. بازار سرمایه به‌عنوان یکی از بازارهای معتبر مالی کشور در دو بعد کلان و خرد از قوانین بودجه کشور تاثیر می‌پذیرد. از منظر کلان، سیاست‌گذاری درآمدی و هزینه‌ای دولت بر متغیرهای اقتصاد کلان اعم از تولید ناخالص داخلی، سرمایه‌گذاری، تورم و... تاثیر می‌گذارد.
پایان ماموریت کارشناسان صندوق بین‌المللی پول ارز را تک‌نرخی کنید
بانکداری 24: ماموریت کارشناسان صندوق بین‌المللی پول در ایران پایان یافته و اکنون آنها به دولتمردان توصیه می‌کنند که ارز را تک‌نرخی کرده و سرمایه بانکها را افزایش دهند تا زمینه برای ثبات اقتصاد فراهم شود.
 انجماد ۱۰۰۰ هزار میلیارد تومان در ۳۶ بانک‌ کشور
بانکداری 24: بررسی جداول اقتصاد کلان بانک مرکزی نشان می‌دهد، بحران دارایی‌هایی منجمد در بانکها با رقمی نزدیک به هزار هزار میلیارد تومان، حتی با پرداخت کل بدهی دولت بر طرف نخواهد شد.
زیان،سرمایه بانکها را می‌بلعد دام نرخ بهره دردسرساز شد!
بانکداری 24: همخوانی منابع و مصارف بانکی تبدیل به یک چالش در اقتصاد ایران شده، بانکها زیان‌های هزار میلیاردی می‌دهند و این ضرر، سرمایه آنها را می‌بلعد، اما آیا ابعاد بحران محدود به مجمع یک بانک است؟
 اخبار مثبت در راه توسعه فرابورس ایران
خودرونویس: با گذشت یک سال از آغاز معاملات اسناد خزانه اسلامی در فرابورس ایران و تامین مالی بدهکاران دولت به‌ویژه پیمانکاران از طریق پتانسیل‌های موجود در بازار سرمایه، دولت به فکر طراحی و انتشار اوراق جدیدی از اسناد مزبور با نمادهای «سخا1» و «سخا2» با سررسید کوتاه‌مدت افتاد. در این راستا معاملات ثانویه نخستین دوره از اسناد مزبور روز گذشته و با بازگشایی نماد «سخا1» در فرابورس آغاز شد.
 صعود بدهی بانکی دولت تا 204 هزار میلیارد
بانکداری 24: بدهی دولت به بانک‌ها باز هم رشد کرد، رقمی که تا 204 هزار میلیارد تومان تا پایان مهرماه امسال ثبت شده تا همچنان دولت بزرگترین بدهکار بانکی باشد.
حساب وکتاب بانکها زیر ذره‌بین دولت؛ بازخوانی پرونده زیان هزار میلیاردی بانکها
بانکداری 24: نورافکن بانک‌مرکزی برای شفاف‌سازی صورت‌های مالی بانکها، اکنون زوایای جدیدی از مصارف و منابع بانکها را نمایان ساخته، اکنون پرونده زیان هزار میلیاردی بانکها و حساب‌های صوری آنها رو شده است.
 دغدغه های اصلی سهامداران در بورس
بانکداری 24: موضوع متوقف شدن نمادها در بورس تهران این روزها یکی از دغدغه های اصلی سهامداران به حساب می آید. به ویژه توقف نماد بانک ها که به دلیل اختلاف نظر بین بورس و بانک مرکزی چشم انداز باز شدن این نمادها برای سهامداران مبهم است. اگر چه مدیرکل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی اختلاف بین بانک مرکزی و بورس در این مساله را رد می کند اما چشم انداز باز شدن نماد بانک ها همچنان مبهم است.
صفحه قبل |
logo-samandehi .کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بانکداری ۲۴ می باشد
Copyright © 2016 bankdari24.ir. All rights reserved