برچسب: بدهی دولت
نظام بانکی باید اصلاح شود بانک‌ها از یکدیگر تقلید منفی نکنند
بانکداری 24: رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: در حال حاضر نظام بانکی به دلیل انباشت تکالیف و مشکلات ناشی از سیاست‌های نامناسب گذشته، دچار تنگنای اعتباری است.
رئیس کل بانک مرکزی خبرداد؛ دستورالعمل مبارزه با پولشویی روی میز شورای پول و اعتبار
بانکداری 24: رییس کل بانک مرکزی از تهیه دستورالعمل مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم خبر داد و گفت: این دستورالعمل در جلسه این هفته شورای پول و اعتبار مطرح و در صورت تصویب به بانک ها ابلاغ می‌شود.
بخشودگی 10.300 میلیاردریالی سود تسهیلات تعیین تکلیف بیش از 267 هزار پرونده
بانکداری 24: قائم مقام بانک مرکزی گفت: براساس گزارش بانک های عامل تا تاریخ 18‏/2‏/1396 ، برای اجرای اولویت‌های مرحله اول و دوم بخشودگی سود تسهیلات در مجموع بالغ بر10.300 میلیاردریال بابت بخشودگی سود از کل سهمیه تعیین شده برای بانک ها مصرف و در نتیجه 267.740 پرونده تعیین تکلیف شده است.
معاون امور بانک و بیمه وزارت اقتصاد: سرمایه بانک های دولتی 5 برابر شد
بانکداری 24: معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: مجموع سرمایه بانک های دولتی از 11 هزار میلیارد تومان در سال 1392 به 54 هزار میلیارد تومان در سال 1395 رسید که رشد 5 برابری را نشان می دهد.
 مطالبات سهامداران خرد از دولت دوازدهم
بانکداری 24: یک کارشناس بازار سرمایه با مثبت ارزیابی کردن برجام، گفت که سهامداران خرد در مقطعی از زمان شاهد زیان‌های فراوانی بوده‌اند آن ها انتظار دارند که زیان‌شان در حداقل زمان ممکن جبران شود و با این کار اعتماد عمومی به بورس بازگردد.
 جزئیات نرخ سود موثر اوراق بدهی
بانکداری 24: معاون وزیر اقتصاد گفت: محاسبه نرخ سود موثر مهم‌ترین روشی است که ارزش فعلی جریان وجوه دریافتی از یک ابزار بدهی را با ارزش روز آن، برابر می‌کند که برای اوراق یکساله ۲۷ تا ۲۹ درصد است.
 جزئیات نرخ موثر اوراق بدهی
بانکداری 24: معاون وزیر اقتصاد گفت: محاسبه نرخ سود مؤثر مهم‌ترین روشی است که ارزش فعلی جریان وجوه دریافتی از یک ابزار بدهی را با ارزش روز آن، برابر می‌کند که برای اوراق یکساله ۲۷ تا ۲۹ درصد است.
 دفاع طیب‌نیا از آمارهای دولت
بانکداری 24: وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن دفاع از آمارهای اقتصادی دولت گفت: برای اولین بار در تاریخ برنامه‌ریزی ایران سیستم برنامه‌ریزی عملیاتی جامع برای استقرار اقتصاد مقاومتی ایجاد شد.
 مصوبه هیات وزیران برای بانک کشاورزی
بانکداری 24: هیات وزیران انتقال بدهی شرکت مادرتخصصی خدمات کشاورزی به بانک کشاورزی را به دولت تصویب کرد.
 دو منبع رشد بدهی دولت به بانک‌مرکزی
بانکداری 24: بانک مرکزی به گزارش یک خبرگزاری در رابطه با بی‌انضباطی مالی دولت یازدهم واکنش نشان داد.
سیف خبرداد: اعطای تسهیلات 477 هزار میلیارد تومانی در سال 95
بانکداری 24: رییس کل بانک مرکزی از اعطای تسهیلات 477 هزار میلیارد تومانی در 11 ماهه ابتدای سال 95 خبرداد و گفت: 80 درصد نظام مالی کشور را بانکها تشکیل می دهد.
 مختصات جریان نقدینگی در بورس
بانکداری 24: معاملات سهام در بورس تهران روز گذشته در حالی ادامه یافت که تالار شیشه‌ای همچنان شاهد پرواز قیمت سهام شرکت‌های کوچک‌تر است. شاخص کل هم‌وزن از ابتدای سال‌جاری تا‌کنون و پس از گذشت 10 روز کاری بیش از 2/ 6 درصد رشد نشان داده است.
بر اساس آمارهای رسمی؛  افزایش ۲۵.۸درصدی بدهی دولت به بانک مرکزی
بانکداری 24: بر اساس آمارهای رسمی، بدهی بخش دولتی به بانک مرکزی در بهمن ماه سال قبل، ۲۱۰هزار میلیارد تومان بوده که ۲۵.۸درصد افزایش داشته، همچنین بدهی بانکها به این نهاد هم به ۱۱۵ هزار میلیارد تومان رسید.
اقتصاددانان هشدار می‌دهند؛ سلام اقتصاد ایران به یک بحران جدید
بانکداری 24:اگرچه در بودجه سال۹۶ پیش‌بینی شده که دولت برای جبران بدهی خود به پیمانکاران، اوراق بدهی منتشر کند، اقتصاددانان هم بر این باورند که نظام بانکی بیش از ۷۰۰هزار میلیارد تومان پول خلق خواهد کرد.
تنگنای اعتباری و نظارتی  روایت نظام بانکی ایران در سالی که گذشت
بانکداری 24: حال و روز نظام بانکی ایران در سال 1395 را می توان در تداوم تنگنای اعتباری بانک ها، تلاش بانک مرکزی برای افزایش نظارت ها و سخت گیری برای پیوستن به نظام بین الملل خلاصه کرد.
اصلاح نظام بانکی در دستور کار کاهش تدریجی نرخ سود بانک ها
بانکداری 24:معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه دولت از کاهش دستوری نرخ سود بانکی اجتناب می کند گفت: اصلاح نظام بانکی در سال جاری باید در دستور کار قرار بگیرد.
 حال ناخوش اقتصاد ایران
بانکداری 24: هفته گذشته غیر از افزایش ۱۴.۵درصدی حداقل دستمزد سال ۹۶، بقیه رخدادها بیشتر به انتشار آماری از عملکرد اقتصادی ایران طی ماه‌های گذشته بازمی‌گشت که خبر از ناخوشی حال اقتصاد ایران می‌داد.
 بدهی دولت یازدهم افزایش نیافت
بانکداری 24: وزیر امور اقتصادی و دارایی با تأکید بر اینکه اصل بدهی دولت افزایشی نداشته و کاهش را تجربه می‌کند، گفت: ۱۷ هزار میلیارد تومان از بدهی و طلب دولت تهاتر شد.
 تدوین برنامه جامع تامین مالی بازار سرمایه
بانکداری 24، وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم افتتاح معاملات پسته در بورس کالا از تدوین برنامه جامع تامین مالی بلندمدت بازار سرمایه خبر داد.
 افزایش سقف حقوق مدیران تا ۶۰ درصد
بانکداری 24: سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم گفت که براساس اصلاحات صورت گرفته در مصوبات این کمیسیون سقف حقوق مدیران تا ۶۰ درصد افزایش پیدا خوهد کرد.
صفحه قبل |
logo-samandehi .کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بانکداری ۲۴ می باشد
Copyright © 2016 bankdari24.ir. All rights reserved